България отново победи Куба в Световната лига

3:1 за волейнационалите ни

fivb.com

България записа втора поредна победа над Куба като гост с 3:1 гейма. С успеха волейболистите ни заемат второ място в трета група на втора дивизия в Световната лига с осем точки, като лидер остава Канада с 14.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на различен състав в сравнение с първия успех в Хавана, като впечатление сред титулярите правеха имената на Георги Манчев, Станислав Петков, Красимир Георгиев, Мартин Палийски и Владислав Иванов.

Първият гейм завърши с 25:18 точки в полза на кубинците, но до края на мача волейболистите ни показаха силна игра и спечелиха следващите три гейма с 25:20, 26:24 и 25:23 точки.

Най-резултатен в срещата бе нападателят на Куба Роландо Сепеда с 21 точки. За България Дани Милушев записа 18, а Станислав Петков и Георги Манчев се отчетоха съответно с по 14 и 11 точки. При блокадата предимството на националите ни бе смазмащо – 18 на 9 точки, като осем от тях бяха дело на разпределителя Георги Манчев.