България победи категорично Парагвай и се класира за следващия кръг на купа "Дейвис"

След успех с 3:0

България взе непреодолим аванс от 3:0 победи срещу Парагвай в плейофа от Световна група II на купа "Дейвис", и така си осигури още мачове в турнира през септември.

Александър Лазаров и Александър Донски гарантираха триумфа на "трикольорите" след успех в мача на двойки срещу Хуан Борба и Ернандо Хосе Ескура с 6:3, 7:5 за малко повече от час на твърдите кортове в столичната зала "София".

Българският тандем взе ранна преднина от 4:1 гейма и задържа аванса си до края на първия сет. Във втората част южноамериканците поведоха с 4:2, но Лазаров и Донски реализираха обрат, след като взеха последните 13 разигравания в двубоя.

Във вчерашните два мача на сингъл Димитър Кузманов записа рекордна 21-а победа на сингъл за България в купа "Дейвис" след 7:6(5), 6:0 над Ескура, с което даде преднина в резултата на домакините.

След него Лазаров надделя с 6:4, 6:1 над Даниел Вайехо, полуфиналист на Откритото първенство на Австралия при юношите от края на януари.