България преодоля Босна и Херцеговина и запази шансове за световното

89:82 в "Арена Ботевград"

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол запази шансовете си за класиране на световното първенство в Китай догодина, след като победи Босна и Херцеговина у дома с 89:82. Срещата в "Арена Ботевград" бе много оспорвана и до последно не бе ясно кой отбор ще излезе победител.

С този успех активът на "лъвовете" в квалификациите е четири победи и пет загуби. Днешният ни съперник записа седмо поражение и на практика остава без шансове за шампионата на планетата.

Селекционерът Любо Минчев не можеше да разчита за този мач на най-важните си играчи – Александър Везенков и Дий Бост.

Гостите започнаха уверено, но постепенно "лъвовете" се посъвзеха и в началото на втората четвърт дръпнаха с 10 точки. След това обаче съперникът взе инициативата и не само че навакса изоставането, а в края на частта вече водеше с 51:46.

Обратите в играта продължиха и след серия от 11 безответни точки българите излязоха напред в резултата и приключиха третата четвърт със 72:67. В последните 10 минути родните баскетболисти не се огънаха и спечелиха мача с 89:82.

На 3 декември България гостува на Франция, докато Босна и Херцеговина е домакин на Финландия.