България пречупи Словения и се класира за осминафиналите на Евро 2017

Родните национали завършиха на второ място в предварителната си група

България се наложи с категоричното 3:0 над Словения в последния мач от предварителната си група на европейското първенство по волейбол, което се провежда в Полша. Националите ни завършиха на второ място след две победи и една загуба и се класираха за осминафиналите на шампионата на Стария континент.

По-късно ще стане ясен и съперникът на "трикольорите" за място на четвъртфиналите на Евро 2017.

Словенците поведоха с 14:12 в първия гейм, но до второто техническо прекъсване българите вече водеха с 16:14, след като коригираха началния удар. Те спечелиха с разлика от три точки, а в равностойната втора част се нуждаеха от допълнителни разигравания за крайното 28:26.

В последния гейм българите поведоха бързо с 12:4. До края не допуснаха изненада и затвориха мача при 25:17.

Най-резултатен за отбора на Пламен Константинов беше Цветан Соколов с 21 точки, следван от Николай Николов и Николай Пенчев с по десет.