България с бронз от световното по хокей на лед за юноши (ВИДЕО)

В последния си мач българите победиха Турция с 1:0

bTV

Юношеският национален отбор на България по хокей на лед (U18) завърши на трето място в крайното класиране на световното първенство, на което домакин бе Зимният дворец в София.

В последния си мач от група А на дивизия 3, България победи трудно с 1:0 считания за фаворит отбор на Турция.

Двата тима започнаха срещата равностойно, а положения не липсваха и пред двете врати. До първата почивка резултатът остана непроменен, само благодарение на добрите намеси на вратарите.

Българите започнаха по-активно втората третина. Възпитаниците на канадския треньор Даниел Куомо продължиха да се разминават с гола до 35-та минута, когато след добро отиграване Александър Гацев откри резултата в мача и зарадва зрителите Зимния дворец.

До края резултатът остана непроменен, а с тази победа България изпревари тима на Израел и спечели бронзовите медали в състезанието.