България с трима полуфиналисти на купа "Странджа"

Напред продължават Даниел Асенов, Кирил Русинов и Станимира Петрова

Даниел Асенов, Кирил Русинов и Станимира Петрова се класираха за полуфиналите на международния турнир по бокс за купа "Странджа", който се провежда в зала "София".

В категория до 52 килограма Даниел Асенов надигра Биял Бенама (Франция). Българинът бе категоричен в превъзходството си и в съдийските карти резултатът бе повече от ясен – 30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 29:28, като това е втори успех на Асенов в кампанията му за втора купа "Странджа". На полуфиналите той ще се изправи срещу бразилеца Дъглас де Андраде.

При 60-килограмовите Кирил Русинов отстрани Мохамед Хамут (Мароко) с 4:1 съдийски гласа. Следващият съперник на състезателя от боксов клуб ЦСКА ще е руснакът Артур Субханкулов.

При жените в категория до 57 килограма световната и двукратна европейска шампионка Станимира Петрова победи сомалийката Рамила Али с 5:0 съдийски гласа. Следващата съперничка на българката ще е италианката Ирма Теста.