България с втора загуба от Сърбия

"Лъвовете" паднаха с 0:3

Волейболните ни национали загубиха и втората си контрола със Сърбия в Белград. Момчетата на Пламен Константинов отстъпиха с 0:3 (21:25; 23:25;16:25) в приятелска среща играна в зала "Пионир".

Сърбите водени от Никола Гърбич успяха да измъкнат първите два гейма, а в третата част напълно доминираха на игрището. Пламен Константинов направи една промяна в титулярния състав в сравнение с вчерашната контрола, като на мястото на Теодор Тодоров започна Виктор Йосифов. Впоследствие в игра влязоха Мирослав Градинаров, Любомир Агонцев, Теодор Тодоров, Николай Учиков и либерото Владислав Иванов. Тошко Алексиев отново не се почви на игрището.

Най-резултатен за българския отбор стана Тодор Скримов с 10 точки (3 аса, 50% ефективност в атака, 20% позитивно и 10% перфектно посрещане). Николай Николов, който игра само в първите два гейма, пък завърши със 7 точки (2 блока, 1 ас и 67% ефективноост в атака).

За домакините, влезлият като резерва още в първия гейм Марко Ивович записа 15 точки, а звездата Александър Атанасийевич добави 14 точки за победата.