България се измъкна на косъм срещу Исландия

"Лъвовете" с първа победа в световните квалификации

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол записа първа победа в световните квалификации. "Лъвовете" се пребориха за успеха срещу Исландия в самия край на срещата в Рейкявик, печелейки трудно със 77:74.

България заема третото място във временното класиране в групата. Лидер с 2 победи от 2 мача е Чехия, втори е тимът на Финландия.

Първите три отбора продължават напред в следващата фаза на квалификациите за световното в Китай през 2019 г..

Баскетболистите на Любо Минчев започнаха сковано, като позволиха на домакините изцяло да владеят инициативата през първата четвърт. За момент разликата достигна 8 точки, но българите успяха да намалят и да приключат частта при резултат 17:21.

Втората четвърт бе още по-слаба за "лъвовете", които продължиха да повтарят грешките си и дори изостанаха с 11 точки.

След паузата българите изглеждаха доста по-мотивирани и постепенно вдигнаха темпото. В последните три минути на мача родните национали поведоха в резултата и в крайна сметка стигнаха до първата си победа в този етап на световните квалификации.

В следващата си среща на 23 февруари "лъвовете" посрещат отбора на Чехия в Ботевград.