България направи първата крачка към Евроволей 2021

Момчетата на Силвано Пранди се наложиха над Австрия с 3:1

Мъжкият ни национален отбор по волейбол стартира с победа участието си на европейската квалификация в Израел. "Лъвовете" спечелиха първия си мач срещу Австрия с 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22).

Най-силно впечатление направиха Цветан Соколов и Тодор Скримов, които са и най-опитните в състава.

Снимка: cev.lu

Утре България ще се изправи срещу домакина на турнира Израел, като мачът отново е от 19 ч. Загубата е първа за австрийците, които преди ден се наложиха над Израел с 3:0.

Само победителят в групата ще се класира за европейското първенство.

Мачът започна добре за родния тим, който бързо дръпна с 5 точки аванс. След няколко грешки обаче преднината бе стопена и резултатът изравнен за 11:11. Геймът продължи равностойно почти до края, когато няколко добри атаки и блокадата помогнаха на "лъвовете" да спечелят частта с 25:21.

Във втория гейм се забеля спад в представянето на избраниците на Пранди. Австрия се възползва от лошото ни посрещане и изравни резултата след 25:20.

След появата на Аспарух Аспарухов в третата част се забеляза подобрение на играта ни. След добри действия от него, Соколов и Стефан Чавдаров, тимът ни спечели гейма с 25:19.

В четвъртия гейм нашите не позволиха изненада и стигнаха до победата в мача след 25:22.