България U18 започва похода си към eвропейското първенство

В първата си среща младите "лъвчета" ще се изправят срещу Холандия

Националният ни отбор по волейбол за младежи до 18 години стартира днес участието си на европейската квалификация в София, която ще се продължи до 7 януари в зала "Христо Ботев".

В първия си двубой младите "лъвчета", водени от старши треньора Пламен Христов, ще срещнат тима на Холандия. Срещата започва в 18:30 ч.

Съперници на родните представители са още отборите на Франция и Швеция.

Според регламента, за шампионата на Стария континент в Чехия и Словакия от 7 до 14 април директно ще се класира победителят в групата, a шанс за продължаване напред ще има и вторият в подреждането.

През миналия сезон тази селекция бе водена от Драган Иванов, начело с който отборът постигна множество успехи на международна сцена.

Младите ни волейболисти спечелиха Балканиадата в Стара Загора, заслужиха сребърните отличия на Балканиадата в Сърбия в по-горната възрастова група - за младежи U19 и завършиха на престижното четвърто място на европейското първенство 2017.