България загуби от Русия, но макар и минимални шансовете за Рио остават

При чиста победа над Франция утре, изместваме петлите от второто място в групата

D\'Kostov Photography

Руският тим спечели първата част с резултат 25 на 20 точки. Българите имаха аванс от 9- , но след това загубиха контрол върху играта. Във втория гейм волейболистите на Пламен Константинов отново бяха надиграни- този път с 22-25 точки. Отборът ни поведе с 3-1 точки, но селекцията на Владимир Алекно записа 6 безответни точки и отново взе контрола върху играта.  По подобен начин се разви и  третия гейм, в който  съперника ни пведе с 6-2 точки и стигна до краен успех с 25-17.

На трибуните в Берлин беше и най-добрия ни боксьор Кубрат Пулев.

Утре от 18 часа България излиза срещу Франция, но мача на практика е без значение. Отборът ни  има само  теоритични шансове да заме 2-то място в групата при добро представяне на Финландия срещу Франция по-късно тази вечер и убедителен успех над Франция утре - нещо, което изглежда малко вероятно.

Така България е на път да пропусне Олимпийските игри в Рио Де Женейро.