Българките завършиха с победа участието си на световното по волейбол

Националките имат шанс да завършат 11-и в света

FIVB

Женският национален отбор по волейбол на България завърши участието си на световното първенство в Япония с категорична победа над Азербайджан във втората фаза на шампионата.

"Лъвиците" се наложиха с 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) над опонентките си и приключват участието си с 4 победи и 5 загуби. С този резултат те имат реален шанс да завършат на 11-о място в света. При неблагоприятно стечение на обстоятелствата в другите мачове най-ниската позиция, на която възпитаничките на Иван Петков могат да се класират, е 14-а.

Българките бяха безапелационни през целия си последен мач. Те започнаха уверено и бързо натрупаха преднина от в първия гейм.

Снимка: FIVB

Вторият отново започна с преимущество на българките, които си осигуриха комфортна разлика от 10 точки. Те не позволиха съперниците им да обърнат резултата, въпреки че резултатът достигна до 18:17, и закономерно поведоха с 2:0.

Окрилени от доброто представяне, "лъвиците" се справиха отлично и в третата част, за да затворят мача.

Мирослава Паскова бе най-резултатна за тима, воден от Иван Петков, реализирайки 13 точки.