Българска среща преди мач на Барса (СНИМКА)

Камата изгледа победата на Везенков и компания

Баскетболният Барселона спечели гостуването си на Ховентут с 85:59 в среща от 23-я кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Каталунците стигнаха до успеха след силна игра през второто полувреме, след като на почивката водеха само с 35:33.

Българският национал Александър Везенков направи добър мач за Барса. 20-годишният Везенков се включи като резерва и се отличи с 4 точки, 5 борби и 3 асистенции за 16:30 минути.

Сред победата Барселона и Валенсия са с равен актив от по 21 победи и 2 загуби на върха в класирането.

Каталунците постигнаха победата пред погледа на футболната легенда на Барселона и българския национален отбор - Христо Стоичков. Преди мача той се срещна с Везенков, а моментът бе увековечен със снимка, качена в социалните мрежи.