Българските "лъвчета" шокираха Португалия (ГАЛЕРИЯ и ВИДЕО)

Възпитаниците на Ангел Стойков започнаха с победа евроквалификациите

Националният отбор на България до 19 години започна с победа участието си в квалификациите за европейското първенство по футбол през 2017 г. Възпитаниците на Ангел Стойков победиха фаворита в групата - Португалия с 1:0 на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Единственото попадение в мача вкара Георги Русев в 20-та минута, а победата поставя "лъвчетата" в страхотна позиция за класиране в следващата фаза на квалификациите. България е домакин на всички мачове в своя поток, в който, освен Португалия, са и тимовете на Дания и Беларус. Напред ще продължат само по два най-добри отбора от 13-те групи и класиралият се на трето място с най-добри показатели тим.

Тонислав Йорданов и Светослав Ковачев бяха авторите на първите две по-сериозни атаки, но стражът на гостите се справи отлично.

В 20-та минута Иван Тилев намери Георги Русев, който стреля, топката рикошира и се оплете в мрежата на Луис Максимиано.

Португалците започнаха агресивно второто полувреме, но вратарят Даниел Наумов се справи с изстрелите на гостите.

Станислав Иванов можеше да удвои предимството на "лъвчетата" в 70-та минута, но стреля неточно. Десет минути по-късно пък голмайсторът Русев излезе очи в очи с противниковия страж. Ударът му обаче беше спасен.