"Балкан" надви "Ирони", даде свидна жертва (ВИДЕО)

Тимът от Ботевград се наложи с 87:73 у дома в Балканската лига

"Балкан" записа втори успех във втората групова фаза на баскетболната Балканска лига! Тимът от Ботевград спечели с 87:73 срещу "Ирони" Наария (Израел) у дома в изтеглен мач от група 4.

Така "зелените" се изкачиха на второто място във временното класиране с баланс от 2-1, а "Ирони" е на върха с 3-1. В следващия кръг "Балкан" гостува на македонския ТФТ Скопие на 17 март.

Българският отбор обаче даде свидна жертва - националът Станимир Маринов получи контузия в дясното рамо в началото на втората четвъртина и пропусна остатъка от срещата.

"Балкан" започна слабо и изоставаше с 6 точки след 3 минути игра, но обърна до 9:8. Последва нова силна серия за "Ирони" и аванс от 19:11 в полза на гостите, които водеха с 24:13 в края на частта.

Домакините стопиха разликата до 4 точки при 30:34, а малко преди почивката излязоха напред с 40:39 след кош на Амад Рори.

"Балкан" доминираше през второто полувреме и стигна до 16 точки преднина при 63:47, която до голяма степен съхрани без проблеми.

Най-резултатен в мача бе Стефон Бранч от израелците с 19 точки, а 15 за "Ирони" добави Алексей Чубречевич.

За "Балкан" над всички с 16 точки бе Амад Рори, 15 добавиха Дивон Уошингтън и новопривлеченият Крисчън Джоунс, 13 реализира Илиян Пищиков.