"Балкан" спря силната серия на "Лукойл Академик"

Ботевградчани победиха "студентите" с 99:91 в среща от 11-ия кръг на първенството

"Балкан" Ботевград надделя над шампиона "Лукойл Академик" с 99:91 (22:17, 22:28, 27:24, 28:22) в среща от 11-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство.

Така ботевградчани прекъснаха серия от две поредни загуби в лигата, като в същото време сложиха край на поредицата от седем последователни успеха на съперника.

"Студентите" допуснаха второ поражение за сезона, но остана на върха на класирането с 18 точки. "Балкан" пък вече е втори с 16 точки, като има и мач по-малко.

Гостите имаха предимство в резултата през по-голямата част от срещата, въпреки че на почивката изоставаха с 44:45, след като домакините направиха серия от 10:2 точки в края на втората четвърт.

С поредица от 8 безответни точки в края на третата и в началото на четвъртата част "Балкан" дръпна със 76:69 и до края на изпусна водачеството.

"Лукойл" се доближи до 86:88 малко повече от две минути преди края, но 100 секунди по-късно след серия от 9:0 ботевградчани дръпнаха с 97:86, с което предрешиха мача.

Христо Захариев се отличи с 27 точки и 6 борби, а ДеВоугън Уошингтън добави 24 точки и 8 борби за победителите.

За шампионите най-резултатен с 22 точки беше Дъстин Уеър.