"Барса" би "Цървена звезда", Везенков с 2 точки

Българинът игра 16 минути в Евролигата

Българският баскетболист Александър Везенков отбеляза две точки за 16:18 минути игра при победата на "Барселона" над "Цървена звезда" с 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5) в 25-ия кръг на Евролигата.

Каталунците обаче са на предпоследното 15-о място с баланс 8/17 и имат основно теоретични шансове да продължат в елиминациите." Цървена звезда" е на 11-а позиция с 10/15 и също надеждите им не са кой знае колко по-сериозни.

"Барса" изглеждаше като победител още през първото полувреме, когато водеше с 45:24, но унищожителното 26:5 в четвъртия период допълнително даде тежест на успеха.

Пау Рибас завърши мача с 18 точки, Петери Копонен е с 16, както и Анте Томич. Домакините се представиха много добре в края на първото полувреме, както и при стрелбата от зоната за 3 точки, където имаха успеваемост от 75 процента.

Българинът, който не започна като титуляр, вкара единствените си точки в четвъртия период на мача за 77:50, а иначе прибави към личния си актив 5 борби и една асистенция.

За "Барселона" победата идва в чудесен момент, тъй като в неделя им предстои Ел Класико срещу "Реал" Мадрид в местното първенство.