"Барса" е на четвъртфинал след разгром над "Селта"

Звездите на каталунците вкараха 5 гола на противниците си

"Барселона" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля след разгромна победа с 5:0 над "Селта". Каталунците спечелиха с общ резултат 6:1 и продължават похода си към четвърти пореден трофей в турнира.

"Барса" реши мача още през първите 30-ина минути, когато паднаха четири от головете. Лионел Меси вкара две бързи попадения (13 и 15-а минути), а Жорди Алба направи 3:0 в 28-а минута. Гостите трудно се ориентираха на терена в тези минути и груба грешка в отбрана позволи на Луис Суарес да вкара за 4:0 в 31-а минута.

През втората част двубоят се доиграваше, като Иван Ракитич оформи крайното 5:0 три минути преди края.
Новото попълнение на Барса Филипе Коутиньо аплодираше изявите на своите съотборници от трибуните на "Камп Ноу".