Барса обърна Атлетико в корав мач (ВИДЕО)

Барселона взе аванс срещу Атлетико Мадрид след първия четвъртфинал от Шампионската лига между двата отбора, игран на Камп Ноу. Каталунците спечелиха с 2:1, като им се наложи да обръщат резултата след първото полувреме.

Фернандо Торес даде преднина на Атлетико в 25-та минута, след извеждащо подаване на Коке. До този момент Барселона бе създал едно положение, което Неймар пропусна след удар с глава. Веднага след гола обаче Торес получи жълт картон за необмислено влизане в краката на противник, а в 35-та минута повтори упражнението срещу Бускетс и бе изгонен. Решението на рефера Феликс Брих бе бурно оспорвано от гостите. Те все пак запазиха вратата си неприкосновена до края на първата част.

Барселона излезе преобразен след почивката. Само в рамките на 10 минути домакините създадоха 3 сериозни опасности: задна ножица на Меси, минала на сантиметри встрани, удар в аут на Неймар и греда отново на бразилеца.

Атлетико изнемогваше при постоянния натиск на Барса и в 63-та минута Луис Суарес изравни. Алвес центрира отдясно, Жорди Алба опита да стреля, но топката се удари в уругваеца и влезе във вратата.

11 минути по-късно Луис Суарес донесе и победата на Барселона. Голът дойде отново след центриране на Дани Алвес отдясно.