"Барса" не допусна изненада срещу "Лас Палмас"

Интригата в Примера остава

"Барселона" не допусна изненада при гостуването си на "Лас Палмас" в мач от 37-ия кръг на Примера дивисион, като победи с 4:1. С хеттрик за каталунците се отчете Неймар, а другото попадение бе дело на Луис Суарес.

"Барса" откри резултата в 25-ата минута, когато Суарес намери с пас останалия непокрит Неймар, който бе точен за 0:1.

Само две минути по-късно каталунците удвоиха аванса си. Този път Неймар асистира на уругваеца за 0:2.

Домакините успяха да намалят изоставането си в 63-ата. Педро Бихас бе точен за 1:2. Четири минути по-късно "Барса" възстанови преднината си чрез втори гол на Неймар.

Отново бразилецът в 71-ата минута оформи крайното 1:4.

С тази победа "Барселона" запази непроменено подреждането в Ла Лига. Каталунците имат 87 точки, с колкото са и "Реал" Мадрид, но "белите" имат мач по-малко.

Отборът на "Лас Палмас" пък записа 4-о поредно поражение и остава 14-и с 39 пункта.