Барса с труден успех над Селта

Каталунците спечелиха с 1:0 и държат Реал на разстояние

Барселона записа нова победа в испанската Примера Дивисион с труден успех над Селта Виго в 29-я кръг. Барса победи при гостуването с 1:0 с гол на Жереми Матийо в 73-ата минута. С успеха каталунците вече имат 71 точки в актива си и водят с 4 на втория Реал Мадрид. Селта пък не успя да се възползва от шансовете, които имаше в двубоя с Барселона и остава с 35 в актива си на 11-о място във временното класиране.

Жереми Матийо беше на точното място в наказателното поле на домакините, за да засече центриране на Шави и да вкара топката в мрежата. До края Селта не успя да промени резултата, а в 88-ата минута чилиецът Фабиан Орелана беше изгонен за неспортсменско поведение, защото хвърли чим с трева по Серхио Бускетс, а реферът му показа червен картон. Бускетс пък отнесе жълт картон за забавяне на играта.