"Барса" живна в последните минути за обрат срещу "Райо Валекано"

Луис Суарес донесе трите точки на каталунците

"Барселона" изправи косите на своите фенове с неубедителното си представяне в мача срещу "Райо Валекано" в последния кръг на испанското първенство. Въпреки колебанията обаче каталунците стигнаха до трите точки с голове в последните минути.

Новакът в Примера продължава да е в зоната на изпадащите, а каталунците са първи.

Това обаче не попречи на "Райо" да покаже зъби срещу колоса.

Луис Суарес откри резултата в 11-ата минута след майсторски пас на Жорди Алба.

След попадението домакините изнесоха играта по-напред и започнаха да поглеждат все по-често към вратата на "Барса". В 35-ата Хосе Посо отбеляза превъзходен гол с удар от 20 метра. Топката първо се отклони в гредата, а след това премина гол линията.

Суарес отвърна с удар, който обаче се отби от гредата. Така завърши и първото полувреме на срещата-

След почивката играчите на "Райо" усетиха пресата на каталунците и рядко организираха атаки. При една от тях, в 57-ата минута, обаче резервата Алваро бе точен за радост на местните фенове и направи резултата 2:1.

Тези цифри останаха на таблото чак до 87-ата минута. Домакините предвкусваха сензационната победа, когато Усман Дембеле отне надеждите им за 3 точки, пращайки топката във вратата за 2:2.

Луис Суарес сложи рамка на голмайсторския списък в 90-ата минута. Той засече с крак диагонално центриране и направи резултата 3:2 в полза на "Барса".