Барселона е на 1/4 финал след нова симфония срещу Манчестър Сити

Каталунците създадоха куп положения, но биха минимално

Барселона се класира на 1/4 финал в Шампионската лига след победа 1-0 над Манчестър Сити. Единственият гол в срещата вкара Иван Ракитич в 31-та минута, след страхотен пас на Лионел Меси.

Барселона надигра тотално съперника си през първата част, но пропусна цял куп положения - повечето спасени от Джо Харт. Удар на Суарес пък срещна гредата.

След почивката Сити излезе малко по-отворено, но положенията пред английската врата продължиха да изобилстват. Вратарят на гостите обаче напълно отчая Меси, Неймар и Суарес със спасяванията си.

Надеждата за Манчестър Сити можеше да се върне с пълна сила в 79-та минута, но Серхио Агуеро пропусна дузпа. Ако тя бе вкарана, английският тим щеше да се нуждае само от гол, за да вкара мача в продължения.

Всичко най-интересно от мача може да видите тук:

Дотам обаче не се стигна и Барселона отива на 1/4 финал за рекордния осми пореден път.

Жребият за следващата фаза е в петък и ще можем да го гледаме пряко по bTV Action, както и на Voyo.bg