"Барселона" измъкна победата срещу "Валенсия"

Каталунците остават на второ място в Примера, на 2 точки зад "Реал"

"Барселона" победи с 4:2 "Валенсия" в мач от 28-я кръг на Примера дивисион. По този начин каталунците остават втори във временното класиране с 63 точки, с две по-малко от лидера "Реал" Мадрид, докато "прилепите" са 15-и с 30 точки.

Още през първото полувреме паднаха четири гола. Гостите поведоха в 29-ата минута чрез Мангала, който засече с глава центриране от корнер на Парехо. В 35-ата минута обаче Неймар изведе Луис Суарес сам срещу вратаря на гостите Диего Алвес и той го преодоля технично за 1:1.

В 44-ата минута Мангала събори Лео Меси в наказателното поле и реферът отсъди 11-метров наказателен удар, който бе съпроводен с червен картон за бранителя. Аржентинецът застана зад бялата точка и направи 2:1. В ответната атака обаче Мунир възстанови равенството - 2:2.

В 52-ата минута Масчерано подаде на Меси, който отново изведе каталунците напред в резултата - 3:2. В 89-ата минута Неймар асистира на Андре Гомеш за крайното 4:2.