Барселона с нова грешна стъпка (ВИДЕО)

Лионел Меси вкара своя гол 500, но каталунците загубиха от Валенсия с 1:2

Барселона допусна трета поредна загуба в испанското първенство, след като отстъпи като домакин на Валенсия с 1:2 в среща от 33-ия кръг.

След поражението каталунците продължават да са на първо място в класирането, но само заради по-добрите си показатели от Атлетико (Мадрид). Пет кръга преди края на сезона двата отбора са с равни точки - по 76. С една по-малко на трета позиция е Реал (Мадрид).

Гостите поведоха с автогол на Иван Ракитич и попадение на Санти Мина преди почивката.
Лионел Меси отбеляза своя гол номер 500 в кариерата си, но това не беше достатъчно за домакините.

Отборът на Барселона е спечелил едва една точка в последните си четири мача в първенството, а освен това отпадна и на четвъртфиналите в Шампионската лига.