"Барселона" взе само точка от гостуването на "Бетис"

Съдията не зачете редовен гол на Жорди Алба

Шампионът "Барселона" завърши наравно 1:1 като гост срещу Бетис в среща от 20-ия кръг на испанското първенство, като всичко най-интересно се случи след почивката.

Четвърт час преди края на двубоя Райън Донк центрира от корнер, вратарят Марк Андре Тер Щеген не успя да се справи със ситуацията и Алекс Алегрия даде аванс в полза на "зелено-белите" от Андалусия.

Малко по-късно топката премина голлинията на вратата на "Бетис" след удар на Жорди Алба, но Асис Манди веднага изчисти кълбото и главният съдия Алехандро Ернандес не призна попадението в полза на каталунците.

В 90-ата минута на срещата, играна пред над 43 хиляди зрители, Луис Суарес фиксира крайното 1:1 след подаване на Лионел Меси.

"Барса" заема второто място в Примера дивисион с актив от 42 точки. Лидерът "Реал" Мадрид е с една точка повече, но е изиграл два мача по-малко. По-късно в неделя столичани имат двубой у дома срещу "Реал" Сосиедад.
"Бетис" е в средата на класирането с актив от 23 точки.