Барселона загуби от Валенсия след продължение, Везенков игра близо девет минути (ВИДЕО)

Барселона 91 : 94 Валенсия

Вицешампионът Барселона загуби от гостуващия Валенсия с 91:94 (21:23, 22:12, 13:22, 26:25, 9:12) точки след продължение в дербито на 15-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Редовното време завърши 82:82.

Така каталунците допуснаха второ поражение за сезона.

20-годишният българин Александър Везенков игра 8:48 минути като резерва за Барселона и завърши с 3 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Двата отбора изиграха зрелищен и равностоен двубой. Томаш Саторански вкара тройка за Барселона в последните секунди и прати мача в продължение. В допълнителните пет минути обаче Валенсия успя да стигна до успеха.
За каталунците с по 17 точки завърши Джъстин Долмън и Саторански.
За Валенсия се отличиха Боян Дублевич с 16 точки и Джъстин Хамилтън с 15 точки.

Барселона е на второ място в класирането с 15 победи и 2 поражения. Валенсия е лидер със 17 поредни успеха.