Барселона започна със загуба участието си в ТОП 16 на Евролигата

Везенков игра 13:39 минути

Отборът на Барселона допъсна загуба в първия си двубой от ТОП 16 на Евролигата, след като отстъпи при гостуването си на гръцкия гранд Олимпиакос с 62:74.

Александър Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена общо 13:39 минути  и записа си 3 точки, 1 борба и 1 открадната топка. Най-резултатен за "каталунците" беше Анте Томич с 13 точки, а Томаш Саторански вкара 12 точки.

За Олимпиакос с 11 точки и 9 асистенции завърши Василис Спанулис, а Отело Хънтър допринесе за успеха с 10 точки.

Първата четвърт на двубоя бе равностойна и след десет минути игра резултатът бе равен – 14:14. Двата тимапродължиха така и в началото на през втората четвърт, но домакините направиха невероятна серия от 16:2, която им осигури двуцифрена преднина на почивката – 39:26.

В началото на второто полувреме гърците отново нанесоха удар на своя противник със серия – 10:0, като това подсигури победата им. До края на срещата гостите от Испания  не намериха верния път към обрата и загубиха с 62:74.