"Барса" след Меси: Категорична победа на старта на Ла Лига

Каталунците записаха успех с 4:2 над "Реал Сосиедад"

"Барселона" спечели първия си мач след тежката раздяла с Лионел Меси. Каталунците победиха у дома "Реал Сосиедад" с 4:2 в първия кръг на Ла Лига.

Мартин Брайтвайт вкара два гола и се отчете с една асистенция, а Жерар Пике и Сержи Роберто добавиха другите две попадения.

Новото попълнение Мемфис Депай направи дебют, като асистира за първия гол в срещата на Пике.

Каталунците играха с настроение и вкараха два гола още до почивката. Пике се разписа с глава след хубаво центриране от пряк свободен удар на Депай в 19-ата минута.

В добавеното време на първата част Брайтвайт вкара след асистенция на Френки Де Йонг.

В 59-ата минута Брайтвайт отново прати топката в съперниковата врата, а при резултат 3:0 се стигна до отпускане в редиците на домакините. Резервата Лобете се разписа в 82-ата минута, връщайки един гол за гостите, а капитанът на тима от Сан Себастиан - Микел Оярсабал, направи 2:3 с изпълнение от фаул пет минути преди края.

В първата минута на добавеното време Сержи Роберто оформи крайния резултат.