Баскетболист на Латвия: Пълна мизерия! Дойдоха българските фермери и ни изнесоха

"Лъвовете" отиват на европейско, балтийците - не

fiba.basketball

Един от най-добрите баскетболисти на Латвия - Роландс Фрейманис, явно не може да преглътне поражението от България, което класира "лъвовете" на европейското първенство и остави съперника извън шампионат на Стария континент за първи път от 1999 г.

Родните национали спечелиха драматично с 66:65, а след срещата тежкото крило изля гнева си от загубата в социалните мрежи.

"Дойдоха българските фермери и ни изнесоха. Пълна мизерия!", написа 33-годишният Фрейманис, който завърши с 9 точки за 10 минути при стрелба 3/3 от игра.

За последно България игра на европейско първенство през 2011 г., когато отново под ръководството на Росен Барчовски националите финишираха четвърти в своята група с 2 победи и 3 загуби срещу тимове като Русия, Словения, Грузия, Украйна и Белгия.

В понеделник (22 февруари) България се изправя срещу Босна и Херцеговина в мач без значение в Рига.