Баскетболистките на "Берое" триумфираха с Купата за втора поредна година

На финала тимът на Таня Гатева разби "Монтана" с 85:57

Баскетболният "Берое" спечели Купата на България при жените за втора поредна година! На финала, който се игра в столичната зала "Триадица", тимът на Таня Гатева отнесе основния си конкурент "Монтана" с 85:57.

"Зелените" доминираха в първата четвърт, показаха стабилност в защита и бяха почти перфектни в стрелбата. Така старозагорки водеха с 19 точки - при 27:8, в края на откриващата част.

Отборът на "Монтана" продължи да допуска много грешки и разликата набъбна до 24:47 на полувремето.

След почивката северозападният тим, който е действащ шампион на страната, успя да намали изоставането си до 15 точки. "Берое" обаче реагира и преди последната четвърт таблото показваше 65:46 в полза на заралии.

Символичните гости натрупаха преднина от над 30 точки в средата на заключителната част и доиграха мача спокойно.

Над всички за "Берое" с 21 точки бе избраната за Най-полезен играч на турнира Жаклин Златанова, а Матея Тавич и Теодора Динева добавиха по съответно 17 и 15 за успеха.

Най-резултатна в мача бе Христина Иванова от "Монтана", която отбеляза 26 точки.

По-рано днес тимът на "Славия" си осигури бронзовите медали. "Белите" се наложиха с 69:45 над "Шампион 2006".