Баскетболните национали с първа победа в световните квалификации

"Лъвовете" сразиха Чехия със 79:70 в Ботевград

Първа победа за мъжкия национален отбор по баскетбол в световните квалификации! "Лъвовете" спечелиха със 79:70 срещу Чехия в пълната "Арена Ботевград".

Така тимът на Росен Барчовски се изкачи до третото място във временното класиране на група 6. Чехия остава на дъното без успех до момента, а лидери са Литва и Босна и Херцеговина. След три дни България гостува на Чехия в Пардубице.

Днес България поведе със 17:11 след отлична стрелба на Емил Стоилов. Впоследствие двата отбора предимно си разменяха тройки, а "лъвовете" увеличиха аванса си до 44:30 на полувремето.

Третата четвъртина започна със серия от 7-0 за чехите, които успяха да стопят разликата до 3 точки. "Лъвовете" обаче се мобилизираха и отново натрупаха двуцифрена преднина.

Три минути преди края шестата тройка на Дий Бост в мача уби интригата и отказа съперника. Именно натурализираният американец беше над всички с 24 точки и 6 асистенции, а 12 точки за успеха добави Александър Янев. Силен мач направи и Чавдар Костов, завършил с 11 точки и 9 борби.

За Чехия най-резултатен с 21 точки беше Войчех Хрубан.