Базел се издъни срещу Макаби (ВИДЕО)

Тимът на Славиша Йоканович стигна до равенство в продължението на мача

Отборът на Базел изненадващо не успя да победи Макаби Тел Авив в първи мач от плейофите в Шампионска лига.

Иван Иванов остана извън групата за срещата, а воденият от Славиша Йоканович тим поведе в резултата в 31-ата минута, когато точен беше капитанът Еран Захави. В последствие домакините наложиха сериозен натиск и в 39-ата минута се стигна до дузпа след нарушение срещу Матиас Делгадо. Именно потърпевшият застана зад топката и се разписа за 1:1.

След почивката нещата на терена не се промениха и Базел бе по-добрият отбор, но едва в 88-ата минута Емболо успя да се разпише за 2:1. В края на даденото от съдията 6 минутно продължение обаче отново Захави вкара за крайното 2:2. Реваншът е следващата седмица.