Белгия се разправи с Ейре

2 гола на Лукаку и 3:0 за "червените дяволи"

Белгия победи Ейре с 3:0 и се реваншира за загубата в първия мач срещу Италия с 0:2.

С два гола за "червените дяволи" се отчете Ромелу Лукаку. Витсел добави едно попадение.

Ромелу Лукаку е първият белгийски футболист с два гола в един мач на голям турнир от 1998 г. насам, когато настоящият селекционер на тима Марк Вилмотс се разписа на два пъти срещу Мексико на Mондиала във Франция.

Футболистите от белгийския национален отбор започнаха по-активно срещата, стремейки се към ранен гол, но ирландците се защитаваха спокойно.

Звездите на тима Яник Ферейра Караско и Еден Азар често сменяха позициите си по фланговете в опит да затруднят отбраната на „детелините”.

Кевин Де Бройне и Тоби Алдервейрелд опитваха да разнообразят играта в предни позиции, но безуспешно.

Най-сериозното положение през първото полувреме дойде в 21-ата минута сред изстрел на футболиста на Челси Еден Азар. За жалост на белгийците ударът на халфа премина на сантиментри над напречната врата на ирландците.

Азар все още очаква първия си гол на голям футболен форум. Той не успя да се разпише за националния отбор и при участието на световното през 2014 г. в Бразилия.

В 24-ата минута топката все пак попадна във вратата на Дарън Рандълф, но се оказва, че Караско е бил в засада.

Постепенно натискът на „червените дяволи” се засили и ирландските футболисти бяха принудени да накъсват играта с нарушения.

Малко преди края на първата част пред Белгия се откри нова добра възможност за откриване на резултата в мача.

Алдервейрелд стреля с глава след центриране от ъглов удар на Де Бройне, но Уес Хулахан изчисти топката пред голлинията.

Двата тима се оттеглиха на почивката при 0:0.

Непосредствено след подновяването на играта, в 48-ата минута, Белгия поведе с 1:0 след гол на Ромелу Лукаку.

След гола на белгийците Ейре се активизира и започна все по-често да поглежда към вратата, пазена от Куртоа. Но в 61-ата минута „червените дяволи” нанесоха своя втори удар в срещата. Точен за 2:0 бе халфът на Зенит Аксел Витсел.

Всичко в мача бе решено в 70-ата минута след втори гол на Лукаку в мача. Таранът отбеляза за 3:0 след асистенция на Еден Азар.

Ирландците се опитаха да върнат едно попадение, но шансовете в този мач не бяха на тяхна страна.

С днешния си успех Белгия се изкачи до второ място в класирането с 3 точки, а Ейре и Швеция си поделят 3-то място с по една точка.

Убедителен лидер е Италия, с две победи от два мача.