"Бенфика" пак удари "Динамо" Киев, Жуниор Мораеш изпусна дузпа (ВИДЕО)

"Орлите" от Лисабон се изравниха с "Наполи" на върха в група F

"Бенфика" записа втора победа над "Динамо" Киев в Шампионската лига. След успеха с 2:0 като гости преди две седмици, тази вечер "орлите" измъкнаха 1:0 в Лисабон. Единственото попадение отбеляза Едуардо Салвио от дузпа.

В самия край на първото полувреме защитникът на гостите Домагой Вида задържа Луизао в наказателното поле, а Салвио без проблеми откри резултата. След почивката футболистите н "Динамо" също получиха право да изпълнят наказателен удар заради нарушение на вратаря Едерсон. Бразилският страж обаче поправи грешката си, като спаси удара на бившия нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш.

С трите точки "Бенфика" се изравни с "Наполи" на върха в група В. Двата тима са с по 7 пункта, а "Бешикташ" е трети с 6. "Динамо" 3 на дъното с една точка.