"Берое" измъкна победата срещу "Локо" Пловдив в 90-ата минута

"Зелените" с драматично 3:2 в Стара Загора

"Берое" измъкна драматичен успех с 3:2 срещу "Локомотив" Пловдив в мач от 26-я кръг на Първа лига. "Смърфовете" наваксаха два гола пасив, но изпуснаха точката в 90-ата минута, когато Матеас Делич отбеляза победното попадение за домакините.

Това бе успех номер 500 в елита за футболистите на старши треньора Ферарио Спасов.

"Берое" завършва редовния сезон в първенството на осмо място с актив от 35 точки, докато "Локомотив" поне засега остава пети с 39 точки.

Домакините поведоха в 18-ата минута, след като Роберт Петров си отбеляза автогол. В 30-ата минута Пауло Серджо сбърка при изнасянето на топката, от което се възползва Георги Божилов. Той намери отлично Антон Карачанаков, който покачи на 2:0.

След подновяването на играта "черно-белите" се втурнаха в атака и още в 48-ата минута Павел Виданов с глава намали за 2:1. Гостите продължиха да търсят нов гол и съвсем заслужено в 74-ата минута Димо Бакалов изравни.

В последната минута на мача "Берое" измъкна трите точки. Жуниор Мапуку проби и пусна топката към Матеас Делич, който останал сам срещу Ел Харуби направи 3:2.