"Берое" обърна "Етър" за втора победа през пролетта

2:1 за старозагорци

"Берое" постигна втора пролетна победа в първенството и след успеха с 4:1 над "Черно море", сега надви "Етър" с 2:1 у дома. И трите гола паднаха преди почивката, а през втората част темпото падна доста. Иван Бандаловски и Педро Еуженио осигуриха с головете си беройци да имат вече 40 точки, на 2 от 3-ия Левски. "Болярите" остават на 12-о място с 19 точки.

"Етър" откри резултата в 11-ата минута чрез опитният Георги Сърмов. Димо Атанасов изпълни корнер, топката бе отклонена от Камбуров, Сърмов я овладя и от близо вкара със силен шут. Четвърт час по-късно гостите можеха да стигнат до втори гол. Велко Батрович излезе сам срещу Перниш след прекрасно извеждащо подаване от Мане. Вратарят обаче запази самообладание и не позволи да бъде прехвърлен.

В 29-ата минута домакините стигнаха до равенство с първата си голова възможност. Антон Карачанаков центрира от фаул, макар че можеше да стреля директно, а опитният Иван Бандаловски с глава се разписа за 1:1.

Този гол даде стимул на домакините и в следващите 5-6 минути с нов гол се разминаха Мартин Камбуров и Карлос Охене. Първо Гълъбов блокира удара на ветерана, а при добавката Охене не стреля точно. В последната атака за първата част "Берое" поведе с 2:1. Мартин Камбуров свали към него една изсипана топка, португалецът овладя, нагласи си я удобно на десния крак и от границата на наказателното поле, с много хубав удар отбеляза.

Три минути след началото на второто полувреме Камбуров можеше да вкара трети гол за домакините. След като не намеси убедително при центриране на Карачанаков, Гъргич изпусна топката, Камуров я насочи с глава, но този път вратарят на "Етър" се спари по-добре и отби удара му.

В 62-ата минута гостите имаха плахи претенции за дузпа, след като Почански нахлу и стреля, топката се отклони в ръката на защитника Иван Иванов, но съдията Тодоров не реагира.