"Ботев" загуби от "Берое" с мисъл за Купата

Старозагорци спечелиха с 1:0

"Берое" победи с 1:0 като гост "Ботев" Пловдив в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините мислеха повече за предстоящия финал за Купата на България срещу "Локомотив" Пловдив на 15 май и не успяха да се противопоставят на своя старозагорски съперник в Битката за Тракия.

Феновете на домакините бурно приветстваха своя любимец Тодор Неделев, за когото днешния двубоя бе под номер 150 в Първа лига.

В 15-ата минута Неделев пусна топката към Александър Тонев, който опита да намери Феребори Доре, но защитата на гостите се справи. При ответната атака на старозагорци минута по-късно Мартин Камбуров стреля, но уцели напречната греда.

В 42-ата минута бе отменен гол на Иван Бандаловски заради засада, но настойчивостта на беройци даде резултат. В даденото от съдията едноминутно продължение на първото полувреме след грешка в защитата на домакините, Костадин Ничев изчисти топката в краката на Рубен Брижидо, който си я нагласи и се разписа за 0:1.

До края на мача с добри изяви се отличиха и двамата вратата и така резултатът се запази непроменен.