"Берое" пречупи 10 от "Етър" с гол на неостаряващия Камбуров

Минимален успех за старозагорци, изравниха се с четвъртия

"Берое" спечели с 1:0 като домакин на "Етър" в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение за "заралии" отбеляза 38-годишният Мартин Камбуров.

Така "Берое" остава на петата позиция с актив от 39 точки, колкото има и четвъртият "Ботев" Пловдив. "Етър" е седми с 33 пункта.

Старозагорци бяха по-активни в началните минути и още в 6-ата Камбуров излезе сам срещу вратаря на гостите Христо Иванов, но стреля право в него. След малко повече от половин час игра ветеранът падна в наказателното поле на съперника, а секунди след това "Етър" също имаше претенции за дузпа за фаул срещу Велко Батрович. Реферът Кабаков обаче не посочи бялата точка и в двата случая.

Снимка: beroe.bg

В 36' "Берое" поведе с 14-ия гол на Мартин Камбуров от началото на сезона. Опитният нападател получи пас от Александър Василев и не сбърка отблизо. Четири минути по-късно Венцислав Василев от състава на гостите бе изгонен, след като си изкара два жълти картона в рамките на 120 секунди.

В 59-та минута Охене копна топката зад гърба на отбраната, а Педро засече кълбото от въздуха. Ударът обаче срещна страничната греда.

В края на мача Иван Бандаловски от "Берое" прати топката в мрежата, но реферът маркира засада.

Стартови състави

"Берое": 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Александър Цветков, 11. Иван Бандаловски, 27. Никита Баранов, 8. Карлос Охене, 73. Иван Минчев, 19. Александър Василев, 28. Рубен Бригидо, 77. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров

"Етър": 1. Христо Иванов, 84. Здравко Илиев, 21. Ванцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 25. Крум Стоянов, 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 5. Георги Сърмов, 73. Иван Стоянов, 10. Велко Батрович, 88. Флорент Боджадж