"Берое" сломи "Славия" с два гола на Вандерсон

Старозагорци се бетонираха на четвъртата позиция в Първа лига

"Берое" победи "Славия" с 2:0 в последен мач от 14-ия кръг на Първа лига. И двете попадения за старозагорци отбеляза бразилецът Вандерсон.

Така "зелено-белите" се утвърдиха на четвъртата позиция във временното класиране, която заемат с актив от 27 точки, 4 повече от петия "Ботев" Пловдив.

"Берое" доминираше преди почивката, но се оттегли с преднина от само 1:0. Автор на попадението стана Вандерсон в 14-ата минута, когато бе намерен отлично от Меска. За бразилеца това бе първи гол в родния шампионат.

Домакините владееха инициативата и през втората част. Вандерсон покачи на 2:0 в 74-ата минута. Той получи подаване от дълбочина от Мартин Райнов и преодоля страба Георги Петков.

"Славия" бе близо до намаляване на резултата в 87-ата минута, но топката се отби в напречната греда след удар на Георги Йомов.

Състави

"Берое": Перниш, Бандаловски, Хаджиев, Цветков, Ангелов, Цонев, Райнов, Леони, Камбуров, Вандерсон, Меска

"Славия": Петков, Марем, Христов, Станиславлевич, Шоколаров, Иванов, Гамаков, Карабельов, Мицански, Чунчуков, Йомов