Берое спечели "Битката за Тракия"

Старозагорци победиха "канарчетата" с 3:1

Отборът на Берое победи Ботев (Пловдив) в тракийското дерби в 15-ия кръг на родната "А" група. На стадиона в Коматево старозагорци се наложиха с 3:1 над "канарчетата" и се изкачиха на трето място в класрането с 26 точки. Домакините от Ботев остават 8-ми с 15.

Първият гол в срещата реализира Георги Андонов от Берое в 42-ата минута, след прецизно изпълнен фаул с левия крак. В 73-ата минута Елиаш удвои резултата с глава, след центриране отдясно.

В 84-ата минута Атанас Зехиров отбеляза с красив гол за 0:3. Футболистът пое в центъра на терена, премина през двама противникови играчи и с премерен изстрел не остави шанс на Виктор Голас. Почетното попадение за Ботев реализира Божидар Василев в добавеното време на срещата с точен удар по земя.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 1:3

0:1 Андонов 42