Без напрежение "Лудогорец" се справи с ЦСКА 1948

"Орлите" победиха с 3:0 у дома

Без особени проблеми на терена в Разград "Лудогорец" победи ЦСКА 1948 във втория кръг на Първа футболна лига. Домакините постигнаха класически резултат - 3:0.

Мачът започна с натиск на "орлите", но те трябваше да изчакат до продължението на първото полувреме, за да падне първия гол. Бернард Текпетей прати топката във вратата на ЦСКА 1948 с любопитен изстрел с глава и след центриране на Сисиньо.

През втората част домакините затвърдиха доминацията си. Дебютантът в редиците на "Лудогорец" Дорин Ротариу се разписа за 2:0 в 64-ата минута.

Само 10 по-късно резултатът стана класически след гол на Елвис Ману.

В края на мача Ротариу можеше да отбележи още едно попадение, но топката се отби от гредата на гостите.

Във вторник (3 август) "Лудогорец" гостува на гръцкия "Олимпиакос" в първи мач от третия квалификационен кръг за груповата фаза на Шампионска лига. В първенството "орлите" са лидери след две победи - над "Локомотив" Пловдив и ЦСКА 1948, които пък нямат спечелена точка до момента.