Без победител между "Етър" и "Ботев" Враца

Гостите завършиха мача с човек по-малко

Отборите на "Етър" и "Ботев" Враца завършиха 1:1 в първата среща от последния за годината 20-и кръг на Първа лига.

Това бе дебют за новия треньор на "виолетовите" Петко Петков, който пое тима през седмицата. Антони Здравков пък спечели първа точка за врачани.

В 29-ата минута домакините поведоха с гол на Яни Пехливанов. Опитният дефанзивен халф се включи при дълъг пас на Станоев към Милчо Ангелов. Юношата на "Черноморец" овладя на десния фланг, елиминира защитник и с левия крак подаде топката на съгражданина си. Пехливанов нямаше проблеми да открие резултата.

В 33-ата минута Доминик Янков стреля силно от дъгата, но вратарят Христо Иванов внимаваше и изби топката в корнер.

В 53-ата минута Милчо Ангелов можеше да вкара за 2:0, след като преодоля трима защитници, но не успя да нанесе точен удар.

Само след 4 минути обаче гостите изравниха чрез Доминик Янков, който се възползва от недобро изчистване на топката от Иван Скерлев.

Малко преди края гостите останаха с 10 души на терена, след като Ивайло Михайлов бе изгонен заради събаряне на Светослав Ковачев.

След този мач тимът на "Етър" е десети с 19 точки, а "Ботев" Враца се намира на предпоследното 13-о място с 14 точки.