Без победител в битката на върха, и двата отбора с претенции към рефера

ЦСКА и "Лудогорец" направиха 1:1, "орлите" завършиха с 10 души

ЦСКА и "Лудогорец" завършиха наравно 1:1 в дербито на 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе белязан от много битка, нерви, както и претенции за дузпи - по една и за двата тима.

След ремито на "Армията" разликата се запазва. "Лудогорец" има шест точки аванс пред ЦСКА, който обаче вече е втори в класирането. Шампионите са с актив от 45 точки, "червените" имат 39 пункта, а трети е "Левски" с 38.

"Лудогорец" в 29-ата минута поведе с попадение на Клаудиу Кешерю. Джоди Лукоки спечели корнер, при който последва центриране на близката греда, Антон Недялков отклони към Кешерю и той се разписа с глава от около 5 метра.

Четири минути по-късно шампионите бяха близо до удвояване на аванса си. Марселиньо стреля от воле, Черниаускас изби, а при добавката Кешерю нацели левия страничен стълб. Румънецът обаче бе в засада, маркирана от страничния съдия.

Впоследствие вратарят на "Лудогорец" Ренан спря последователно Джеси и Чорбаджийски.

В 43-ата минута топката профуча покрай дясната греда след шут на Рубен Пинто.

В 49-ата минута гостите имаха претенции за фаул на Чорбаджийски срещу Кешерю в наказателното поле, но реферът Николай Йорданов не посочи бялата точка.

В 64-ата минута Жеферсон центрира към резервата Али Соу, който стреля с глава, но в аут. Само три минути по-късно Станислав Манолев намери непокрития Кирил Десподов и националът вкара от воле - 1:1.

"Лудогорец" завърши срещата с човек по-малко заради втори жълт, респективно червен картон за Сисиньо в 89-ата минута.

В последните секунди домакините първо негодуваха срещу решението на главния съдия да даде само две минути продължение. След това поискаха дузпа и за нарушение срещу Десподов, но Николай Йорданов остана безмълвен. Отсъждането му вбеси "червените" фенове, които продължиха да протестират и след края на мача.

Съставите

ЦСКА: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 26. Антов, 6. Пинто, 19. Десподов, 8. Джеси, 9. Мауридес

"Лудогорец": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю