Без победител в срещата "Рен" - "Лил"

Двата тима завършиха 1:1 преди голямото дерби на кръга във Франция

Футболните тимове на "Рен" и "Лил" не успяха да излъчат победител в мача от 6-ия кръг на френската Лига 1. Двата отбора завършиха 1:1, което увеличи негативната им статистика.

Домакините от "Рен" са без успех в четвърти пореден мач след загубата от "Ница" и равенствата с "Брест" и "Селик" в първия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

"Лил" пък продължава да се представя колебливо като гост. Тимът не побеждавал на чужд терен от 31 март 2019 г., когато постигна успех срещу "Нант" с 3:2.

Първото полувреме премина без попадения. Нулите на таблото бяха променени в началото на втората част. Нанитамо Иконе от "Лил" смълча трибуните, като отбеляза в 46-ата минута.

От "Рен" отговориха с натиск и точната смяна. Адриен Уну влезе на мястото на Ромейн дел Кастильо и с първото си докосване скочи в прегръдките на своите съотборници. Той отбеляза за 1:1 в 68-ата минута след асистенция на Траоре.

Спечелената точка осигури третото място в класирането на "Рен". "Лил" пък е пети.

От 22:00 ч. пряко по RING ще бъде излъчено дербито на кръга между "Олимпик" Лион и "Пари Сен Жермен".