Безмилостен Реал вкара 10 на Райо Валекано

"Белите" на две точки от лидерите в първенството

Отборът на Реал Мадрид разпиля с 10:2 гостуващия Райо Валекано в столичен сблъсък от 16-ия кръг на Ла Лига. Гостите от "Вайекас" водеха с 1:2 след четвърт час игра, но два червени картона до 30-ата минута ги обрекоха на шумен провал.

Гарет Бейл изравни резултата, Роналдо изведе Реал напред от дузпа. До края на полувремето отново уелсецът се разписа, като оформи комфортното 4:2 на почивката.

През втората част Реал се развихри срещу безпомощния си съперник и вкара нови 6 гола (Бензема - 3, Бейл - 2 и Роналдо - 1) за крайното 10:2.

Победата позволи на "белите" да се доближат на две точки зад лидерите Барселона и Атлетико (Мадрид), които са с мач по-малко. Райо Валекано пък остана сред изпадащите като вече е тимът с най-много допуснати голове в шампионата.