ЦСКА и Металург направиха шоу, "червените" взеха победата

Велизар Димитров с награда за принос към армейския клуб

ЦСКА се наложи с 3:2 над Металург Донецк в приятелски мач, който бе кулминацията на спортния празник, организиран от армейския клуб. Около 6000 зрители изгледаха контролата на стадион "Българска Армия".

Червените фенове посрещнаха с овации бившия играч на ЦСКА и Металург Велизар Димитров, който сега е селекционер в украинския клуб. Преди мача Димитров бе награден за цялостния си принос към армейския тим.

Двубоят започна с два бързи гола. Домакините откриха още в 3-ата минута, когато точен бе Аурелиен Жоаким. Нападателят се разписа след изпълнение на корнер от Маркиньос. Минута по-късно Металург изравни чрез Лазич. Асистенцията за гола във вратата на Якуб Дивиш бе на бившия футболист на ЦСКА Грегъри Нелсън.

В 33-ата минута хубав пробив на Жоаким по десния фланг завърши с подаване към Жуан Фелипе, който направи резултата 2:1 за "червените". Металург отново изравни в 73-ата минута. Попадението реализира Алешандре.

Малко след това Неманя Милисавлевич донесе успеха на ЦСКА. Сърбинът направи двойно подаване със Сержиу Буш, след което прати топката зад гърба на вратаря на Металург.