Левски направи 2:2 с третия в Полша (ВИДЕО)

"Сините" получават две дузпи, пропускат едната

Валери Домовчийски вкара два гола за Левски при равенството 2:2 с Лех Познан в приятелски мач, игран в Белек. "Сините" водеха с 2:1 на почивката, но изпуснаха победата през второто полувреме. Срещата бе изгледана от новото попълнение в отбора на Стойчо Стоев Либан Абди от Сомалия, който подписа договор с клуба до края на сезона. От състава на Левски отсъстваха националите Стефан Велев, Владимир Гаджев и Борислав Стойчев.

Двата отбора направиха динамична първа част, през която паднаха три гола. Домовчийски откри резултата в 10-ата минута, когато бе точен при изпълнение на дузпа, изработена от Божидар Краев. Убипарип изравни с удар от близко разстояние в 17-ата минута. "Сините" получиха втора дузпа 16 минути по-късно. Зад топката отново застана Домовчийски, но този път изстрелът му от бялата точка бе спасен. Нападателят на Левски се реваншира за пропуска си много скоро след това, отбелязвайки с глава 8-ия си гол в предсезонната подготовка. В края на полувремето Луис Енрикес от полския тим бе изгонен, а вместо него в игра се включи друг футболист.

След почивката футболистите на Стойчо Стоев контролираха събитията на терена, но не успяха да реализират положенията си. В 76-ата минута Емил Нину направи груба грешка, от която се възползва Дарко Йевтич, донесъл равенството на бившия отбор на Александър Тонев.

Левски - Лех 2:2 (2:1)

1:0 Домовчийски 10' (дузпа)
1:1 Убипарип 17'
2:1 Домовчийски 36'
2:2 Йевтич 76'