Националите до 19 години загубиха от Украйна с 0:1

Втора поредна загуба за нашите на европейското първенство

Националният отбор на България до 19 години допусна втора поредна загуба на европейското първенство в Унгария. След поражението от Германия с 0:3, националите отстъпиха драматично на Украйна с 0:1. В 27-та минута реферът Ищван Ковач отсъди дузпа в полза на България, заради нарушение на Маркович срещу Никола Колев. Зад топката застана Антонио Вутов, но пропусна. В 87-та минута право да изпълнят дузпа получиха и украинците. Кхаратин би в гредата, но при добавката Танковский бе точен за крайното България - Украйна 0:1. В другия мач от нашата група Германия и Сърбия завършиха 2:2. След двете загуби България е на последното място в групата без спечелена точка. Лидер е отборът на Германия с 4 точки. Толкова има и Украйна, а Сърбия заема третата позиция с 2 точки. В следващия си мач на 25 юли България се изправя срещу Сърбия.

реферът Ищван Ковач отсъди дузпа в полза на България за нарушение на Маркович срещу Никола Колев, но за съжаление Антонио Вутов не успя да отбележи от бялата точка.