Благой Георгиев с "паненка" при загубата на "Оренбург" от "Спартак" Москва (ВИДЕО)

Българският нападател вкара единственото попадение за новия си тим в срещата

Facebook

Благой Георгиев стана автор на единственото попадение за новия си тим "Оренбург" в мача от руската "Премиер лига" срещу "Спартак" Москва.

Българинът реализира гола от дузпа в 41-та минута. Той прати топката в мрежата на московчани след технично изпълнение в стил "паненка".

Попадението обаче не беше достатъчно, за първа победа през новия сезон за "Оренбург". Мачът завърши 3:1 за лидера "Спартак", а попаденията реализираха Куинси Промес (2-ра, 66-та минута) и Жано Ананидзе (69-та минута). Ивелин Попов влезе като резерва в 81-та минута.

Снимка: Facebook

В края на двубоя и двамата българи получиха жълти картони.

След 7 кръга в Русия "Оренбург" е на 14-то място във временното класиране с 4 точки и все още няма победа. "Спартак" е убедителен лидер с 19 точка. Втори са ЦСКА Москва с 14.